Liceum Ogólnokształcące jest szkołą stworzoną głównie dla osób chcących kontynuować naukę na studiach wyższych. Pozwala doskonale przygotować słuchacza do egzaminu maturalnego ze względu na dużą ilość godzin przeznaczonych na przedmioty zdawane na maturze. Liceum nie zamyka również drogi do szybkiego zdobycia zawodu poprzez możliwość kształcenia w szkołach policealnych (2 letnich).
Nasze Centrum Edukacji oferuje możliwość kształcenia w dwóch liceach: Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych (2-letnie, po szkole zawodowej) lub Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych (3-letnie, po gimnazjum).
Szkoła policealna stanowi alternatywę dla studiów wyższych, gdyż pozwala na zdobycie w krótkim czasie wiedzy i umiejętności potrzebnych do wykonywania określonego zawodu. Obecnie na rynku pracy poszukiwani są fachowcy z doświadczeniem, które zapewnia praktyka zawodowa. Pracodawcy wola zatrudniać specjalistów niż osoby z ogólnym wykształceniem czy też posiadające jedynie wiedzę teoretyczną - „zawodowców” nie trzeba dodatkowo przyuczać do pracy na określonym stanowisku.
Szkoła policealna to także doskonała propozycja dla osób dorosłych, pragnących przekwalifikować się, tak aby dostosować swoje umiejętności do potrzeb rynku pracy. Przyjmujemy w nasze progi słuchaczy w każdym wieku, a jedyny warunek podjęcia nauki to ukończenie szkoły średniej (matura nie jest wymagana!).
Czym są Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe? To nic innego, jak wyodrębnione w każdym zawodzie kwalifikacje zawodowe, zgodne z programem nauczania w danym zawodzie.
Od września 2012 r. każda pełnoletnia osoba, bez względu na dotychczasowe wykształcenie, będzie mogła uczęszczać na wybrany kurs kwalifikacyjny (jedno-, dwu- lub trójkwalifikacyjny; odpowiednio K1, K2, K3). Każdy poziom będzie kończył się egzaminem potwierdzającym daną kwalifikację w zawodzie. Po ukończeniu wszystkich poziomów z zakresu danego zawodu, mając dodatkowo wykształcenie średnie, będzie można uzyskać tytuł technika.
Podział każdego zawodu na kwalifikacje stwarza nowe możliwości, ułatwia przekwalifikowanie się lub zdobycie nowych uprawnień zawodowych. Jest to elastyczna i wygodna forma kształcenia, dzięki której można wybrać z programu nauczania danego zawodu tylko jedną kwalifikację, uprawniającą do wykonywania konkretnych czynności.
Zawód Technik Informatyk podzielono na 3 kwalifikacje (specjalności):
Osoba zainteresowana nauką na tym kierunku może zapisać się na jeden lub dwa poziomy i uzyskać zaświadczenia o posiadaniu tych dwóch kwalifikacji lub skończyć wszystkie trzy poziomy i uzyskać tytuł technika informatyka.